******

 

Kocēnu novada jauktais koris IMERA – projekta iniciators, vokālais izpildītājs Kocēnu novada jauktais koris IMERA dibināts 2005. gada 8. septembrī. Kora mākslinieciskais vadītājs ir Imants Točs, kormeistars Jānis Jansons.

Gadu pēc kora dibināšanas piedalījāmies XVIII starptautiskajā koru festivālā Slovākijas pilsētā Trnavā. Neraugoties uz to, ka tā bija mūsu debija, izpelnījāmies gan skatītāju, gan žūrijas atzinību. Laicīgās mūzikas konkursā ieguvām Otrās pakāpes, bet garīgās mūzikas konkursā Trešās pakāpes diplomus. Koris piedalījies „Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos" 2008. un 2013. gadā. 2009. gada jūnijā koris viesojās Anglijas latviešu Vasarsvētku pasākumā Rovfantā, iepriecinot gan latviešu, gan angļu klausītājus. Esam snieguši koncertus gan teātros, gan skolās, katru gadu Ziemassvētku laikā muzicējam baznīcās – Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā, Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskajā baznīcā Rīgā, Rubenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Piedalāmies vietējā mēroga koru konkursos, rīkojam sadraudzības koncertus kopā ar tuvākiem un tālākiem koriem. Esam bijuši dalībnieki Imantdienās, Vidzemes koncertzāles atklāšanas koncertā, XXV Vispārējo Dziesmu svētku Vokālsimfoniskās mūzikas koncertā. 

Koru skatē 2011. gadā ieguvām augstāko punktu skaitu reģionā. Arī 2013. gadā, gatavojoties XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, skatē apliecinājām savu gatavību piedalīties Dziesmu svētku noslēguma koncertā, iegūstot Pirmās pakāpes diplomu. 2014. gadā koris IMERA piedalījās 8. Pasaules koru olimpiādē Rīgā un ieguva III pakāpes Zelta diplomu. 

2015.gada vasarā, gatavojoties konkursam Spānijā, savus spēkus pārbaudijām Sieviešu koru grupā, kur Latvijas VIII lauku koru konkursā "Vidzemes Dziesmu diena" ieguvām pirmo vietu. Vēl pirms došanās garajā ceļā uz Spāniju, psapējām priecēt Kocēnu novada iedzīvotājus ar pilnu konkursa programmas koncertu. Atzinība un atsauksmes pēc koncerta bija kā veiksmes ceļa maize tālajam ceļam uz Spāniju. Spānijā, piedaloties 33.starptautiskajā konkursā "Cantonigros", startējām trīs dažādās kategorijās – tautas mūzikas, sieviešu koru un jaukto koru grupā. Starp Pasaulsslaveniem koriem, kuri katrs savā radošajā "bagāžā" līdzi veda kā minimums 3 ierakstītus albumus, mēs – lauku koris no Kocēnu novada – izcīnājām 4.vietu jaukto koru grupā un 4.vietu un organizatoru simpātiju balvu sieviešu koru grupā. 

Dalība starptautiskajā konkursā mums bija kā trenniņnometne, gan balsīm, gan kolektīvam. Intensība mobilizēšanās un spēja iejusties jebkuros apstākļos mums ir sniegusi neatsveramu pieredzi, kuru vēlamies turpināt atīstīt. 2015.gada novembrī, atzīmējot kora 10 gadu jubileju, aizvadījām 3 neaizmirstamus koncertus kopā ar izcilo komponistu Mārtiņu Braunu. Cienījāmais komponists, speciāli korim IMERA bija aranžējis savu ciklu "Lielais Alberts", kuru savā laikā izpildīja dziedātājs Niks Matvejevs. 2016.gada rudenī devāmies bagātināt Gruzijas pilsētas Telavi svētkus ar speciāli sagatavotu latviešu tautasdziesmu (oriģinālu un aranžiju) programmu. Dalība mākslas festivālā sniedza mums citu ieskatu Gruzijas amatiermākslas kolektīvu daļradē un jaunus kontaktus sadarbības projektiem ar Gruziju. 

Ik gadu, jaunu sezonu sākot, kori papildina jauni dziedātāji, bet lielākā daļa dziedātāju korī ir no pirmās dienas. Kolektīvs atrodas nerimstošā radošo meklējumu un attīstības ceļā, pilnveidojot savu skanējumu un popularizējot Latvijas kora dziedāšanas tradīcijas. Kora repertuārs aptver ļoti plašu kompozīciju klāstu – Latvijas un ārzemju akadēmisko, garīgo un tautas mūziku.