Raunas novads

Projekti-arhivs


Projekts „Zivsaimniecības pakalpojumu dažādošana zemnieku saimniecībā „Pļavnas”” 

Projekts „Zivsaimniecības pakalpojumu dažādošana zemnieku saimniecībā „Pļavnas””  

Uzrakstīt savu pirmo projektu, lai iegūtu Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, ir droši vien kārtīgs izaicinājums katram. Sākot ar lielo papīru kaudzi, kas precīzi jāaizpilda, izturības saglabāšanu līdz projekts ir apstiprināts un nezaudēt aizrautību to precīzi īstenojot. Papildus tam vēl apkārtējo dažādie viedokļi par to, cik tas ir sarežģīti, grūti, dažam pat šķiet neiespējami, tomēr daudziem tas bijis pamatīgs atspēriens un lielā iespēja.

Arī mēs, zemnieku saimniecība „Pļavnas”, ilgus gadus nevarējām saņemties savam pirmajam projektam, taču pagājušā gada pavasarī nolēmām mēģināt un iesniedzām projektu „Zivsaimniecības pakalpojumu dažādošana zemnieku saimniecībā „Pļavnas”” Eiropas Savienības Eiropas Zivsaimniecības fonda (EZF) līdzfinansējuma iegūšanai. Viegli un vienkārši tas noteikti nebija, vajadzēja pacietību normatīvo aktu lasīšanai, dokumentu gatavošanai un precizēšanai. Taču liels atbalsts iesācējiem ir atsaucīgie biedrības „Cēsu rajona lauku partnerība”, Lauku atbalsta dienesta un arī Raunas novada domes darbinieki ar lielu pieredzi projektu rakstīšanā un īstenošanā. Mums bija liels prieks sadarboties ar kompetentiem un atsaucīgiem profesionāļiem, kas vienmēr laipni atbildēja uz daudzajiem jautājumiem, kuri iesācējiem nekad netrūkst!  

Projektā paredzētās aktivitātes šobrīd ir realizētas ar EZF atbalstu un atpūtas vietu tagad rotā daudzfunkcionāls informācijas stends ar galdu, trīs soli un atkrituma urnas, kas piemērotas āra apstākļiem, makšķernieku un citu apmeklētāju ērtībām, kā arī varam saviem viesiem piedāvāt zivju žāvēšanas iespējas jaunajā kūpinātavā.

Tā noteikti ir lieliska pieredze, iedvesma jauniem projektiem un kārtējais apliecinājums, ja kaut ko vēlies, tad ir tikai jāmēģina un jādara! Katram varam ieteikt mēģināt rakstīt un iesniegt projektus Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma saņemšanai, uzdrīkstēties un prasīt padomu pieredzes bagātajiem profesionāļiem, jo kopā neiespējamais var kļūt iespējams!

Ilze Palma
ZS "Pļavnas" 
vadītāja 
 
 
      Atpakaļ